+90 212 293 76 45    info@rotahirdavat.com

Tangit Sert PVC Yapıştırıcısı

Tangit Sert PVC Yapıştırıcısı

Tangit Sert PVC Yapıştırıcısı

TANIMI

Stabilize edilmiş Tetrahidrofuran (THF) esaslı çözücü içeren yapıştırıcı.

 

UYGULAMA ALANLARI

Tangit, atık su boruları, endüstriyel tesis boruları, gaz ve tarımsal sulama boruları gibi sert PVC’den yapılmış basınçlı boruların bağlantı yerlerinin birleştirilmesi için kullanılır.

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

- Yapıştırılacak yüzeyler uygun bir çözücü ile silinir. Böylece yapıştırılacak yüzey tamamen temizlenerek yağ ve tozdan arındırılmış olur.

- Tangit kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Borunun ekseni yönünde ilk önce mufa, sonra da boruya homojen bir şekilde sürülür. Boru ve mufu karşılıklı olarak çevirmeden boru mufun sonuna kadar itilerek bu durumda birkaç saniye tutulur. Yapıştırılacak parçalar yapıştırıcı sürülmesinden itibaren 4  dakika içerisinde birbirine yapıştırılmalıdır.

- Yapıştırma işleminden sonraki ilk beş dakika içerisinde borular hareket ettirilmemelidir. 10 °C’den düşük sıcaklıklarda bu zaman en az 15 dakika olmalıdır. Yapıştırılmış borular toprak altına 10-12 saat sonra yerleştirilmelidir. Boruların kullanılmasına en erken son yapıştırma işleminden itibaren 24 saat sonra başlanmalıdır. Basınca dayanıklılık testi işletme basıncının 1,5 katı esas alınarak yapılmalıdır.

 

Ambalaj:

50 gr / Kolide 40 adet

125 gr / Kolide 30 adet

250 gr / Kolide 24 adet

500 gr / Kolide 12 adet

1 kg / Kolide 12 adet