+90 212 293 76 45    info@rotahirdavat.com

Cordobond Steel Putty

Cordobond Steel Putty

Tanım:

Reçine ve aktivatörden oluşan iki bileşenli, yüksek mukavemetli, kalıplanabilir bir tamir ürünüdür. Aktivatör reçine ile karıştırıldığında kendi ısısını üreten bir tepkime meydana gelir ve hamurun kıvamı kalınlaşmaya başlar. Kürleşme sonrası elde edilen ürün demir kadar güçlüdür. Cordobond Steel Putty elektriği iletmez ve manyetik değildir.

Uygulama alanları:

Metal ve diğer malzemeler üzerindeki çatlakları, delikleri, akıntıları ve kusurları kapatır. İçindeki çelik tozları korozyona karşı dirençlidir. Döküm işlemlerinden sonra oluşan kum delikleri gibi boşluklar bu ürün ile kolayca doldurulabilir ve tekrar üzeri işlenebilir. Hatalı imalatlar yeniden ürün ile doldurulup tesviye edilebilir, üzerine delik açılabilir. İstendiğinde cam elyaf takviye edilerek ürünün mukavemeti daha da arttırılabilir.

Kullanım şekli:

Yüzeyler temiz ve kuru olmalıdır. En kusursuz macunu elde etmek için ürünlerin tamamının birbirine karıştırılması tavsiye edilir. Macunu en az 1-2 dakika karıştırınız. Baş üstü veya düşey yüzey uygulamaları için macunun ağdalaşmasını bekleyiniz. Çocuklardan uzak tutunuz.

Renk:

Reçine                       Gri

Aktivatör       Açık kehribar

Kıvam:

Reçine                       Katı, macunumsu

Aktivatör       Akışkan

Ön Kürleşme:

22°C’de                      20-25 dakika

Kürleşme:

22°C’de                      2-4 saat

Tam mukavemet:

24°C’de                      7 gün

 

İmpa Kodu: 812310

Ambalaj: 454gr.